Adresas P. Vileišio g. 8, LT-39145 Pasvalys. Tel. (8 451) 34 505, faks. (8 451) 34 504. El. paštas pasvaliospec@pasvaliospec.lt

Sausio 24 dieną 5─6 spec. ir I─II socialinių įgūdžių ugdymo klasėse vyko integruota meninės veiklos ir technologijų pamoka „Molio pieštukinė“. Mokytoja Virginija papasakojo apie molio panaudojimą, jo radimą. Papasakojo kaip iš molio gimsta įvairūs darbeliai. Vėliau mokiniai minkė molį, kočiojo, formavo pieštukines, klijavo molio klijais, dekoravo jas gėlytėmis, robotukais, įspaudais. Mokiniams labai patiko toks darbas, o kai kurie darė tai pirmą kartą.

molis

Sausio 12 d. 7-10 spec. ir soc. įg. ugd. klasių mokiniams vyko virtualus susitikimas su Laisvės gynėja Loreta Tručiliauskaite-Šlekiene. Mokiniai klausėsi jautraus pasakojimo apie 1991 m. sausio 12 dienos ir 13 nakties įvykius, apie žmonių susitelkimą, ryžtą, drąsą, apie patirtą akistatą su geležine mašina-tanku ir begalinį skausmą traiškant kūną, apie išlikimą ir pergalę. Sausio 13d. 7.50 val. mokyklos languose įsižiebė žvakutės Laisvės gynėjams atminti. O pirmo aukšto fojė parengta mokinių piešinių paroda „Atmintis gyva, nes liudija...“.

Sausio 13 d. Pasvalio „Riešuto“ mokykloje I a. hole 8-10 lav. klasės mokiniai ir jaunuoliai minėjo sausio 13-osios įvykius. „Atmintis gyva, nes liudija“. Susipažino - prisiminė laisvės gynėjus, atliko darbelius, žiūrėjo filmukus. Mūsų  mokyklos bendrosios praktikos slaugytoja Asta Šilkūnaitė papasakojo apie tuometinius įvykius, kaip pateko ten kur mūsų šalies piliečiai neteko savo gyvybių, o tiek daug buvo sužeistų, kokios emocijos ir kaip greitai viskas keitėsi, kai tiek daug vienybės žmonių širdyse. Ačiū Astai ir tiems kurie buvo tokią svarbią dieną skirtingi, bet vieningi.

atmintis13  received 249777283939106 

Sausio 12 d. Pasvalio ,,Riešuto“ mokyklos bendrabučio grupėse vyko užsiėmimai paminėti sausio 13- ąjai. Vaikai piešė, spalvojo, žiūrėjo filmukus ir klausėsi auklėtojų pasakojimų. Norėdami atsidėkoti laisvės gynėjams, auklėtiniai sugalvojo padaryti parodėlę. Visus, norinčius pasigrožėti vaikų darbais, kviečiame į mokyklos ketvirto aukšto holą.

20220112 154746 2  20220112 154746 2

Gruodžio 22 d. 5/6 spec. ir III m.m. soc. įg. ugd. klasių mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje “Adventas”. Išklausę pasakojimo apie Adventą ir, pasigaminę žvakes iš bičių vaško, vyko į Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kur uždegė žvakeles.

eglute

Gruodžio 22 d. į mokyklos kiemą garsiai pypsėdamas atriedėjo Kalėdų Senelio ekipažas. Kieme, visi nekantriai laukę atvykstančių svečių, juos pasitiko džiugiomis emocijomis. Kalėdų Senelis su elfais atvežė ne tik gerą nuotaiką, gražią dainą ir šaunų šokį, bet ir visus apdalijo dovanėlėmis. Vaikai, atsidėkodami, buvo išmokę linksmą šokį ir parašę daug daug gražių  sveikinimų Kalėdų Seneliui, o drąsiausi sakė eilėraščius.  Kieme vyko šokio, muzikos, pašmaikštavimų  ir fotosesijos šou. Grįžę į grupes vaikai po eglute dar rado  netikėtai paslapčia padėtų dovanėlių. Stebuklingos tos šventės!

karavanas1 karavanas1

2021-12-21 mūsų mokykloje lankėsi Balta Meškutė kartu su Kalėdų Seneliu. Jie atvyko pasveikinti visus su artėjančiomis šventėmis. Vaikai kartu smagiai praleido laiką: šoko, dainavo, fotografavosi. Kiekviena klasė gavo Kalėdų Senelio laišką ir saldainiukų.

balta meska

Kartais gyvenimo kely iškrinta skaidrūs žavių akimirkų lašai. Mes renkame juos, veriame tarytum perlus ir saugom tą vėrinį ilgai ilgai…

2021-12-17 mūsų mokykla minėjo 60 metų jubiliejų! Į mokyklą atvyko daug garbių svečių:  pirmasis, ilgametis mokyklos direktorius Petras Simonaitis su žmona, buvusia mokyklos mokytoja,  Birute Simonaitiene, Pasvalio Dekanato dekanas H. Kalpokas, savivaldybės meras G. Gegužinskas, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Vilys, socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja R. Ožalinskienė, P. Vileišio gimnazijos direktorius V. Rimša, švietimo pagalbos tarnybos direktorė A. Baršauskienė, muzikos mokyklos direktorė B. Mainonienė, M. Katiliškio bibliotekos direktorė D. Abazoriuvienė, kultūros centro direktorius R. Lavickas. Visi svečiai tarė šiltus sveikinimo žodžius, dalinosi prisiminimais. Mokyklos mokiniai - Inesa, Goda, Lolita, Edvinas ir mokytoja Rima atliko dvi dainas “Man patinka džiazas”ir “Mokytoja Tau”. Inesa visiems paskaitė savo kūrybos eilėraštį. Renginio vedėjos  Jūratė ir Rasa pristatė mokyklos istorijos albumą “Šeši mokyklos dešimtmečiai“, kuris bus išleistas artimiausiu metu. Mokyklos direktorė G. Januškevičienė padėkos raštais apdovanojo ilgamečius darbuotojus. Kieme, aidint aplodismentams, atidengtas simbolinis paminklas, kurio šeši akmenys mena praėjusius mokyklos dešimtmečius. Pasibaigus oficialiai renginio daliai svečiai ir mokyklos bendruomenė susirinko į posėdžių salę, kur buvo patiekta kava ir jubiliejinis tortas.

 22

Spalio 20 d. 6─9 lav. ir I─II socialinių įgūdžių ugdymo klasėse vyko integruota komunikacinės ir pažintinės veiklos pamoka „Kalėdiniai papročiai ir linksmybės“. Mokytoja Birutė papasakojo apie Advento laikotarpį, Kalėdinius papročius, tradicijas, o mokytoja Rasa mokė iš gipso tvarsčių pasidaryti kalėdinius žaisliukus eglutei.

burbulai

2021–2022 m. m. Pasvalio “Riešuto” mokykla dalyvauja programoje “Darni mokykla”. Šios programos tikslas yra skatinti mokinius ir bendruomenės narius rūšiuoti, panaudoti įvairias antrines žaliavas, rengiant renginius, parodas, gaminti dovanėles. Mokykla šioms Kalėdoms puošėsi ypatingai, nes gruodį švenčia 60 metų mokyklos jubiliejų. Mokiniai su visa mokyklos bendruomene gamino Kalėdines dekoracijas ir puošė mokyklą. Panaudota mediena virto elniukais, snaigėmis, angeliukais, kalėdiniais nameliais. Iš antrinių žaliavų gamino įvairias puokštes, darbelius, Kalėdinius burbulus, lauko dekoracijas. Džiaugiamės mūsų mokyklos darniomis Kalėdomis.

paroda1paroda1

Gruodžio 15 d.  9─10 spec. klasės mokiniai per literatūros pamoką ėjo į mokyklos biblioteką apžiūrėti ir susipažinti su ką tik nupirktomis naujomis knygomis. Džiugu, kad knygų turinys yra įvairus: enciklopedijos, grožinė, fantastinė literatūra, pasakos Kalėdų, Kūčių tema. Atėję į biblioteką dar pamatėme parodą "Stebuklingas Volto Disnėjaus pasaulis". Mokiniai su didele nuostaba ir susidomėjimu vis klausinėjo, kada galės skaityti naujas knygas, ypač domėjosi enciklopedijomis. Sutikime Kalėdas skaitydami knygas.

knygos

Gruodžio 15 d. I-II ir III m.m. soc. įg. ugd. klasėse vyko namų ruošos ir meninių darbų integruota pamoka „Kalėdiniai meduoliai“. Mokiniai prisiminė artėjančių švenčių tradicijas, papročius, įvairių patiekalų receptus, patys gamino meduolinę tešlą, formavo sausainukus, puošė juos glajumi.

meduoliaia1  meduoliaia1

Naudingos svetainės